Qershor 1999/ Pamjet ku Oliver Ivanoviç ndalonte shqiptarët të kalojnë në Veri

392
Në një video postuar nga mediat kosovare, shihet ish lideri serb, tashmë i ndjerë Oliver Ivanovic, teksa u ndalon shqiptarëve të kalojnë në veri të Mitrovicës.
Xhirimet janë bërë në qershor të vitit 1999 ditët kur Kosova është cliruar dhe serbët nisën të krijojnë “republikën” e tyre në veri, shkruan Magazina.al.
Kujtojmë se persona ende të panjohur e qëlluan me disa plumba në mëngjesin e sotëm liderin e SDP-së, Oliver Ivanovic pranë zyrës së tij në Mitrovicë.