Qëllohet me 5 plumba brenda në makinë, shqiptarit i bëhet atentat në Greqi (VIDEO)

34
Sigal

Një ngjarje rëndë është shënuar në Greqi, në zonën e quajtur Hagia Sophia.

Mediat fqinje shkruajnë se një shqiptar është qëlluar me pesë plumba me armë zjarri, ndërsa ishte brenda në makinën e tij dhe gjendja e tij vlerësohet shumë kritike.

Menjëherë në vendin e ngjarjes kanë mbërritur forca të shumta policie, të cilat po hetojnë shkaqet e ngjarjes si dhe po bëjnë krehjen e zonës.

Mësohet se dy persona janë shpallur në kërkim.