Protestat në Shqipëri, sërish në fokus të Euronews

348
Sigal

Rrjeti i njohur Euronews u është rikthyer edhe një herë zhvillimeve politike në Tiranë. Në krye të kronikës “pa koment”, protestat e opozitës shqiptare janë mes lajmeve kryesore.

“Mbështetësit e opozitës thyen të dielën (16 shkurt) një kordon policor dhe filluan të sulmonin dyert e selisë së Kryeministrit Edi Rama në kryeqytetin shqiptar Tiranë. Ata hodhën bomba benzine dhe flakë në përpjekjet e tyre për t’iu shmangur policëve. Protestuesit po i bëjnë thirrje Ramës të japë dorëheqjen nga një plan skandalos për të ndërtuar një rrugë unazore rreth kryeqytetit”, thuhet në kronikën e Euronews.

VIDEO NE LINKUN ME POSHTE

https://www.euronews.com/2019/02/22/dhaka-fire-albania-clashes-and-las-vegas-snow-no-comment-videos-of-the-week