Sigal

SUDAN-Dy avion Antonov, një An-32 dhe një An-26 të aviacionit ushtarak sudanez janë përplasur mes tyre në pistën e aeroportit të Khartoon, në Sudan, teksa përpiqeshin të bënin manovra uljeje gjatë një stërvitjeje.

Avionët mbetën të dëmtuar plotësisht por nuk pati të lënduar nga personat në bord.

foto galeri foto galeri foto galeri