Ngjarja e rëndë/ Shqiptari harroi çantën në tren, i ndodh ajo që nuk e priste

309
Sigal

Një djalë 23-vjeçar u shtrua në spital në gjendje të rëndë shëndetësore, pasi një aksidenti të pazakontë në stacionin e trenit.

Ngjarja ndodhi të hënën në 22.30 në stacionin në Brescia.

Pasi ishte në platformë, i riu kuptoi se kishte harruar çantën e shpinës në tren dhe nxitoi ta rimerrte përsëri.

Ndërsa zbriti, dyert e trenit kapën çantën e shpinës, duke e tërhequr zvarrë për disa metra.

I shpëtuar nga një ambulancë dhe një makinë mjekësore, djali me origjinë nga Shqipëria dhe banues në rrethin Fiumicello u dërgua në gjendje të rëndë në spitalin e qytetit.