Merr flakë ndërtesa, shuhet familja me 4 anëtarë, mes tyre dy fëmijët e mitur 1 dhe 3 vjeç

253
Sigal

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Barcelonë, ku nga zjarri përfshiu një ndërtesë dhe humbën jetën katër anëtarë të një familjeje.

Sipas mediave vendase, mes viktimave ishin dy fëmijë, dy moshën 1 dhe 3 vjeç.

Katër persona të tjerë që jetonin në ndërtesë arritën t’iu shpëtonin flakëve falë shërbimeve zjarrfikëse.

Një rast i ngjashëm u regjistrua edhe një vit më parë në Katalonjë, ku flakët që pushtuan një ndërtesë vranë katër persona dhe plagosën 17 të tjerë.

Zjarri ndodhi në një ish-fabrikë bojërash në qytetin e Badalona, ​​ku strehoheshin rreth 150 njerëz, shumica e të cilëve ishin të huaj.