Maqedoni: Tre të vdekur nga ftohti

498
Sigal

Fatkeqsisht tre persona kanë
humbur jetën nga temperatura e ulët në Maqedoni.

Një person ka vdekur nga të
ftohtët në Shkup, një në Strumicë dhe një në Pehçevë në lindje të vendit.

Që prej 6 janarit Maqedoninë e ka
përfshirë një klimë shumë e ftoftë, derisa temperatura më e ulët është shënuar
të dielën – 28 gradë Celsius.