Kishte humbur vendin e punës , policja vret familjen dhe më pas veten

525
Sigal

Prokuroria ka konfirmuar rastin e rëndë në Gjilan ku një police ka vrarë dy prindërit e saj, dy vëllëzërit dhe në fund vetën .Autorja e kësaj tragjedie në Gjilan është Valdete Bllaca  e cila në kushte të rënduara psikologjike ka qëlluar mbi familjarët e saj duke i lënë të vdekur në vend.Ndërsa nga burime beëhet me dije se e ndjera ishte suspenduar nga puna për shkak të problemeve psiqike.Rasti dyshohet se ka ndodhur sot dhe në vendin e ngjarjes kanë dalur menjëherë njësitet e nevojshme.Në komunikatë nha prokuroria theksohet se në vendin e ngjarjes janë policia, prokurori i rastit si dhe eiki mjekësor i cili ka konstatuar vdekjen e viktimave.