Kamioni godet turmën në Kinë, humbin jetën dhjetë njerëz

401
Sigal

Dhjetë njerëz kanë humbur jetën dhe rreth gjashtëmbëdhjetë të tjerë janë dërguar në spital në gjendje të rëndë shëndetësore në provincën e Hiashit, në Beijing, pasi një kamion ka humbur kontrollin dhe ka hyrë ndërmjet turmës së njerëzve që ndodheshin në markatën e qytetit.

Policia nuk ka zbuluar akoma arsyen e saktë se përse shoferi ka humbur kontrollin e mjetit, por hetimet vazhdojnë mbi këtë ngjarje tragjike me dhjetë të vdekur e gjashtëmbëdhjetë njerëz të tjerë të plagosur.