Sigal

Një ngjarje e rëndë mësohet të ketë ndodhur në Itali, ku si pasojë e një shpërthimi në një pikë karburanti, mësohet se janë plagosur të paktën 18 persona.

Sipas medieve italiane, mësohet se ngjarja ka ndodhur në Borgo Quinzio, në Rieti, ku shpërthimi i një cisterne që po shkarkohej në karburant, kashkaktuar 18 të plagosur, ndërsa dyshohet edhe për viktima.

Mes të plagosurve ka dhe punonjës të zjarrfikëses, të cilët po punonin për shuarjen e flakëve. Ende nuk dihen ende shkaqet e shpërthimit të cisternës, ndërsa në vendngjarje kanë shkuar disa zjarrfikëse, të cilat po punojnë për shuarjen e flakëve.

Nga të dhënat e para, thuhet se shpërthimi i fuqishëm ka ndodhur rreth orës 15:00.