Itali, shkatërrohet banda kriminale arrestohet “Escobari” shqiptar

219

Policia italiane ka shkatërruar një grup kriminal që merrej me shpërndarjen e lëndëve narkotike, të llojit kokainë dhe heroinë.  Në pranga kanë përfunduar tre shqiptarë, disa marokenë dhe tunizianë.

Gjithçka nisi pasi njëri na anëtarët e grupit shkoi në polici dhe denoncoi. Në vitin 2013 ai kishte shkruar në Venezia për të punuar, e ndërsa i ishte ofruar ndihmë nga bashkëardhetarët e tij.

Pa kuptuar ai ishte future në organizatën kriminale, e pas një punë 1 vjeçe në shpërndarjen e kokainës dhe heroinës vendoi të denoncojë në polici.
 
Shqiptarët e arrestuar janë Ilir Canaj, 45 vjeç (koka grupit që thirrej me pseudonimin Escobar) Franci Kanina dhe Mate, të dy 24 vjeç