Itali/ Gjetja orgjinale e trafikantëve shqiptarë: S’ke para për të paguar kokainën, më jep laptopin

345
Sigal

Tre shqiptarë të rinj të moshave 26 deri 29 vjeç kanë rënë në prangat e karabinierëve në Katolika të Riminit. Të rinjtë akuzohen për posedim dhe shpërndarje të lëndëve narkotike.

Shqiptarët që jetonin në shtëpi me qira në Rimini dyshohet se merreshin me trafik kokaine. Banesat që ata kishin marrë me qira në qytetin e Riminit u bastisën dhe u gjetën para, lap-topë e televizorë.

Dyshohet se shqiptarët, në këmbim të drogës, kishin marrë jo vetëm para, por edhe kompjuterë e televizorë.