Itali/ E rëndë! 22 vjeçari shqiptar përdhunon adoleshenten me aftësi të kufizuara

263

Një 22 vejçar  shqiptar ka përdhunuar një adoleshente me aftësi të kufizuara.

Ngjarja e rëndë që i shokoi të gjithë ka ndodhur në Paola në Itali. Dyshohet se i riu shqiptar ka shfrytëzuar pamundësinë fizike të 15 vjeçares duke e detyruar të bënin marrëdhënie seksuale.

Ai e ka lidhur në krevat duke ushtruar edhe dhunë fizike ndaj saj.

Gazeta italiane Gazzetta del Sud raporton se dosja e 22 vjeçarit është dërguar për gjykim dhe proçesi gjyqësor pritet të mbahet me 22 maj.