Sigal

Një aksident i rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Itali, ku një shqiptar ka mbetur i plagosur dhe ndodhet në koma.

Ngjarja ka ndodhur në Reggio Emilia dhe shqiptari rreth 46 vjeç është në spital. Ende nuk është identifikuar nga policia.

Sipas policisë, ka qenë një 31-vjeçar italian që ka shkaktuar aksidentin.

Shqiptari ka qenë duke ecur kur është përplasur.

Ai është dërguar në gjendje të rëndë në spital dhe ndodhet në reanimacion.