Greqia, mbyllet takimi i Ministrave të Financave, nis takimi i Liderve të Eurozonës

386
Kryetari i Eurogrupit Jeroen Dijsselbloem deklaron se është bërë progres, dhe kemi zgjidhur disa çështje, por janë pa zgjidhur disa pika. 
Presidenti i PE: Greqia, të rifitojë besimin. Ministri finlandez, Stub: Jam optimist, Greqia do të ndërrmarrë reforma në punësim dhe taksa
Sigal