Greqi, Tsipras: Të gjithë sytë janë tek Greqia, të lirohemi nga presionet e BE, t’i themi “Jo” ultimatumit

383
Referendumi i së dielës ka sjellë protesta të dhunshme në Greqi nga ata qytetarë, të cilët janë kundër këtij referendumi.
Për shpërndarjen e tyre, policia ka përdorur gaz lotsjellës, ndërsa pak më parë kryeministri grek ka dalë para tyre dhe ka mbajtur një fjalim.
Kreu i qeverisë greke ka bërë edhe njëherë thirrje që qytetarët ditën e dielë t’i thonë “Jo” ultimatumit të vendosur dhe të marrin vetë fatin e tyre në dorë.
Sigal