Greqi/ Lëkundje sizmike, ja epiqendra

439
Sigal

Një tërmet me magnitudë 3.8 ka goditur Greqinë pasditen e sotme.

Raportohet se epiqendra e lëkundjeve sizmike ishte në Serres, 160 kilometra nga kufiri me Bullgarinë.

Tërmeti u regjistrua në një thellësi prej 10 kilometra nëntokë

Mësohet se nuk ka persona të lënduar dhe as për dëme materiale.