Greqi, gazetarit i vendosin bombë në makinë

60
Sigal

Një gazetari grek i është vënë bombë në makinën e tij.

Mediat vendase bëjnë me dije se shpërthimi ka ndodhur në orët e vona të mbrëmjes së të dielës jashtë studiove televizive.

Ndër të tjera mësohet se lënda shpërthyese ishte vendosur në makinën e gazetarit dhe punonjësit të stacionit “E”, George Sfakianakis, i cili në momentin e shpërthimit po montonte shfaqjen e Menios Fourthiotis “Prova të Drejta”.

Zhurma nga shpërthimi ishte e fortë, megjithatë nuk u raportuan të lënduar.

Giorgos Sfakianakis, duke folur për Protothema.gr, deklaroi se ndoshta nuk ka qenë ai shënjestra e sulmit, por prezantuesi i emisionit, Menios Fourthiotis.

Ndërkohë policia vijon punën për zbardhjen e plotë të kësaj ngjarje.