Fotot më të mira të ditës: 30 nëntor 2017

518
Sigal

Një punonjëse e muzeut po i jep dorën e fundit një statuje prej dylli të aktores australiane, Nicole Kidman, në muzeun e Madame Tussauds.

Fotografia: Rajat Gupta / EPA

Gateshead, Angli

Një çift ecën pranë Skulpturës së Engjëllit të Veriut pranë Gateshead, pasi parashikuesit paralajmërojnë për reshje dhe ulje të mëtejshme temperaturash.

Fotografia: Lee Smith / Reuters

Cali, Kolumbi

Një grua e moshuar sfilon gjatë shfaqjes së Modës së Përfshirjes së Pranverës.

Fotografia: Luis Robayo / AFP / Getty Images

Bali, Indonezi

Turistët mblidhen për të parë vullkanin Agung në plazhin Amed në Karangasem. Mijëra turistë të huaj pritet të lënë Bali-n me aeroplan pas mbylljes së aeroportit.

Fotografi: Juni Krisëanto / AFP / Getty Images