FOTO/ Disa ditë pasi nuk mori pjesë në hapjen e Parlamentit britanik, Mbretëresha shfaqet rrezatuese

56
Sigal

Mbretëresha Elizabeth është parë sot e mbushur me emocion dhe gëzim teksa mbërriti në Royal Windsor Horse Show – një nga ngjarjet e saj të preferuara të vitit – pavarësisht problemeve të vazhdueshme të lëvizjes që e detyruan atë të humbiste hapjen shtetërore të Parlamentit këtë javë.

Në fotot e publikuara Monarkja 96 vjeçare shihet duke qëndruar në sedijen e pasagjerit të Range Rover-it të saj, për shkak të urdhërit që  i ka dhënë mjeku i saj të mos lëviz, teksa bisedon me miqtë e tjerë të festivalit.

14 kafshët e saj do të marrin pjesë gjatë ditëve në vijim dhe monarkja ishte dukshëm e kënaqur që i pa sot.

Shfaqja e kuajve Royal Windsor ishte gjithashtu e dashur për bashkëshortin e saj, Princin Philip, i cili vdiq prillin e kaluar në moshën 99-vjeçare, kështu që i pranishëm sot do të jetë një kujtim prekës dhe i lumtur i martesës së tyre 73-vjeçare.

Shfaqja, e cila filloi dje dhe do të zgjasë deri të dielën.

Image

Image

Image

Image

Image