FOTO/ Aksident tragjik në SHBA ,makina bie në shinat e trenit, vdesin dy adoleshentë, mes tyre një shqiptar (Emri)

383
Sigal

Një aksident tragjik iu ka marrë jetën dy adoleshentëve në SHBA, ndërsa një i tretë ka mbetur i plagosur. Mediat amerikane shkruajnë se aksidenti ndodhi ditën e djeshme në Orangetown të SHBA, ku mes viktimave, raportohet të jetë një djalë 17-vjeçar me origjinë nga Shqipëria, i identifikuar si Altin Nezaj.

Mediat vendase raportojnë se në këtë aksident humbi jetën edhe një 15-vjeçare. Të dy adoleshentët po udhëtonin më një makinë tip Porsche, e cila po drejtohej nga 17-vjeçari, Aisha Radoncic. Ky i fundit ka marrë plagë të shumta dhe po trajtohet në spital.

Mjeti me të cilin po udhëtonin tre adoleshentët u përplas me një tjetër në rrugën 304 afër Crooken Hill, ndërsa më pas përfundoi poshtë rrugës, sipër shinave të trenit. Grupet hetimore janë në terren dhe po punojnë për zbardhjen e rrethanave.