EXIT POLL: Luftë e ashpër mes AAK dhe VV në Rahovec, Smajl Latifi dhe Visar Korenica shkojnë në balotazh

76
Sigal

AAK me Smajl Latifin do të shkojë në balotazh me Visar Korenica, sipas EXIT POLL-it që është prezantuar në Klan Kosova.

AAK-ja ka 31.70 përqind dhe Vetëvendosje ka 27.50 përqind të numrit të votave.

Bejtullah Deliu nga PDK-ja ka 21.60 përqind dhe LDK-ja me Burim Krasniqi ka 16.90 përqind.

Ndërsa Xhafer Bytyçi ka 2.30 përqind të votave.