Dy shqiptarët arrestohen në flagrancë nga policia, po vidhnin agjensinë e sigurimeve

536
Sigal

Policia e Lodit në Lombardi të Italisë ka arrestuar dy shqiptarë të cilët akuzohen për tentativë për të një agjencie sigurimesh.

Dy shqiptarët, që të dy me precedentë të mëhershëm penalë, përdorën shtyllat që të ngjisin për në katin e dytë si dhe kaçavida për të vjedhur, shkruajnë mediat italiane.

Shqiptarët janë pikasur nga ana e një kalimtari, teksa vidhnin.

Ai lajmëroi policinë, e cila identifikoi të dy burrat. Me gjithë tentativën e shqiptarëve për të ikur, ata u prangosën.

Të dy shtetasit nga Shqipëria, 36 dhe 30 vjeç u arrestuan dhe atyre iu sekuestruan edhe sendet e vjedhura.