Drejtonte një rrjet të madh trafiku droge / Kapet shqiptari në Greqi

227
Sigal

Një trafikant i rrezikshëm shqiptar është arrestuar sot në Greqi. Mediat në Athinë shkruajnë se shqiptari është arrestuar në Voula mëngjesin e sotëm pas hetimeve disa mujore.

Emri i tij nuk bëhet publik. Forca të shumta greke rrethuan dhe bastisën shtëpinë e tij duke e arrestuar ndërsa iu gjetën sasi hashashi dhe kokainë, si dhe një pistoletë.

Sipas zyrtarëve të sigurisë, ky është një rast i rëndë pas të cilit qëndron një nga rrjetet më të mëdha të trafikut të drogës në Greqi.