“Dilni…dilni jashtë”, një nga të mbijetuarit rrëfen rrëzimin tragjik të aeroplanit në Teksas

84
Sigal

Të mbijetuarit, pasagjerët dhe bordi të aeroplanit në Teksas ishin duke shkuar për të parë një lojë bejsbolli në Boston dhe treguan se ishin ndjerë të tronditur pas rrëzimit.

“Kur më në fund u ndal, të gjithë filluan të thoshin: Dilni! Dilni! Dilni!”, ka thënë pasagjerja Cheryl McCaskill.

21 personat në bordin e aeroplanit u evakuuan të sigurt dhe u larguan nga aeroporti të martën në mëngjes për të brohoritur në Astros kur u përballën me Boston Red Sox në ndeshjen 4 të Serisë së Kampionatit të Ligës Amerikane, raportoi Fox 26.

Shumë nga pasagjerët madje u larguan nga Aeroporti i Houston të veshur me fanellat e tyre Astros ndërsa avioni pas tyre ishte ende i përfshirë nga flakët.

McCaskill e përshkroi ngjarjen pasi ajo vrapoi nga avioni që digjej me fanellën e saj Astros.
“Kam humbur këpucët”, shtoi ajo.

FAA dhe Bordi Kombëtar i Sigurisë së Transportit po hetojnë se çfarë e shkaktoi rrëzimin, me Divizionin e Menaxhimit të Emergjencave të Teksasit gjithashtu duke ndihmuar agjencitë federale.