Dheu rrëshqet papritur, gurët e mëdhenj zënë makinat poshtë në autostradë (VIDEO)

66

Ky është momenti dramatik kur një pjesë e madhe shkëmbore bie nga mali dhe përfundon në një autostradë të mbushur me makina në Kinë.

Pamjet tregojnë rrëshqitjen e dheut dhe momentin kur gurët shkojnë drejt makinave në provincën Sichuan në Kinë.

3 persona janë plagosur nga incidenti, megjithatë për fat të mirë nuk raportohen të vdekur.

Autoritetet raportojnë se ngjarja ka ndodhur mëngjesin e të shtunës në autostradën e qytetit Yinbin.

Dheu rrëshqet papritur, gurët e mëdhenj zënë makinat

Dheu rrëshqet papritur, gurët e mëdhenj zënë makinat

Dheu rrëshqet papritur, gurët e mëdhenj zënë makinat