Bien sërish shifrat në Itali, në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 161 persona nga koronavirusi

75

Kurba pándemike në Itali po shkon drejt rënies dhe këtë e tregojnë shifat në rënie të personave që kanë humbur jetën nga Còvid-19.

Autoritetet në vendin fqinj bëjnë me dije se në 24 orët e fundit në Itali kanë humbur jetën 161 persona duke e çuar në 32.330 numrin total të víktimave që prej fillimit të pándemisë.

Po ashtu është rritur dhe numri i të shëruarve vetëm në 24 orë janë shëruar 2.881 persona.

Ndërsa në terapi intensive janë 676 persona.