Australi/ Tërmet i fuqishëm, evakuohet qyteti

486
Sigal

Disa ndërtesa në qendër të Darvinit, në veri të Australisë, janë evakuuar pas një tërmeti të fortë të magnitudës 7.1 të regjistruar në Indonezi.

Mediat ndërkombëtare e raportojnë situatën. Banorët e qytetit  australian  kanë  dëshmuar për mediat sociale se kanë parë ndërtesa që lëkunden dhe tavolinat  që dridhen.

Megjithatë deri në këto momente  nuk ka njoftime për dëmtime dhe lëndime ose një paralajmërim për tsunami  në Australi.

Image