Aksident tragjik në SHBA, humbin jetën 15 persona dhe plagosen 14 të tjerë

142
Sigal

Të paktën 15 njerëz u vranë të martën në mëngjes kur një SUV u përplas me një gjysmë kamion në Kaliforninë Jugore, njoftuan autoritetet.

Rrëzimi ndodhi në Rrugën Shtetërore 115 në zonën e El Centro, 10 milje në veri të kufirit SHBA-Meksikë, rreth orës 6:15 të mëngjesit të sotëm.

Një SUV Ford Expedition që besohet se mbante 27 pasagjerë në bord ishte në udhëtim kur u përplas me një kamion me zhavorr.

14 persona u gjetën të vdekur në vendin e ngjarjes dhe një viktimë tjetër vdiq në spital, tha Judy Cruz, drejtori menaxhues i departamentit të urgjencës në Qendrën Rajonale Mjekësore El Centro në një konferencë shtypi.

Disa të tjerë u plagosën, me gjashtë që aktualisht po trajtohen në El Centro.

Të paktën pesë të tjerë u transferuan nga vendi i ngjarjes në qendra të tjera të trajtimit, tre prej të cilëve aktualisht janë në kujdes intensiv.

Dr. Adolphe Edward, shefi ekzekutiv i El Centro Regional, tha se ai besonte se të gjitha viktimat në SUV ishin migrantë pa dokumente.