Aksident i rëndë në Greqi, plagosen dy të rinj, njëri prej tyre shqiptar

13
Sigal

Një aksident i rëndë raportohet të ketë ndodhur në Kretë.

Një makinë në të cilën po udhëtonin dy të rinj, ka dalë nga rruga dhe është përplasur me një shtyllë tensioni.

Si pasojë janë plagosur rëndë dy të rinjtë, njëri prej të cilëve raportohet se është shqiptar.

Ata u transferuan fillimisht në Qendrën Shëndetësore Moira dhe më pas në spitalin Venizelio të Heraklion ku po trajtohen.

Priten zhvillime të mëtjeshme lidhur me rastin.