23-vjeçari shqiptar kapet me drogë, policia greke zbulon edhe…

677
Një 23-vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia greke në Arta për posedim të lëndëve narkotike.

Mediat fqinje raportojnë se shqiptar u kap me t kg kanabis sativa, të cilën do ta shiste në tregun vendas.

Pas verifikimeve, rezultoi se 23-vjeçari kishte dokumente ilegale. Ai akuzohet për posedim droge dhe hyrje të paligjshme në Greqi.

Emri i të arrestuarit nuk është bërë i ditur.
Sigal