Zjarr në pyllin me pisha në Spille, rrezikohen banesat

131
Sigal

Një sipërfaqe pylli me pisha në zonën e Spillesë është përfshirë nga flakët.

Sipërfaqja që është përfshirë nga zjarri është e konsiderueshme.

Nga zjarri rrezikohen disa banesa, por edhe biznese, si dhe kamping në zonë.

Për të fikur këtë zjarr janë angazhuar banorët e zonës, që janë duke përdorur mjete rrethanore.