Zjarr në Novoselë, përfshihet nga flakët pylli me pisha

241
Sigal

Një zjarr i madh ka përfshirë pyllin e Pishporos në njësinë administrative Novoselë, pasditen e sotme.

Mësohet se një mjet i shërbimit zjarrfikës po shkon drejt vendngjarjes për të shuar flakët.

Shkaqet dhe rrethanat e zjarrin janë ende të paqarta ndërsa kanë nisur edhe hetimet.