Zjarr i madh pranë landfillit të Elbasanit

151
Sigal

Një zjarr i madh ka rënë mesditën e sotme në fshatin Katund i ri, në Njësinë Bradashesh, Elbasanit.

Flakët kanë përfshirë zonën pranë landfillit të qytetit.Nuk dihen ende shkaqet e rënies së zjarrit, ndërsa flakët deri më tani, sipas raportimeve, kanë shkrumbuar masive me shkurre dhe pemëtore.