Zjarr i madh në Vaun e Dejës, mali i Zefjanës përfshihet nga flakët

60
Sigal

Një zjarr i madh raportohet në fshatin Rranza Bushat në bashkinë Vau i Dejës.

Zjarri ka përfshirë malin e Zefjanës.

Mësohet se erërat e forta po favorizojnë përhapjen e shpejtë të flakëve.

Në terren ndodhen forcat zjarrfikëse dhe policia të cilët po ndihmohen edhe nga banorët e zonës.