Zjarr i madh në Tale të Lezhës, nisen drejt vendngjarjes dy zjarrfikëse

58
Sigal

Nje zjarr i permasave te medha ka perfshire zonen kenetes prane bregdetit te Tales ne Lezhe.

flaket jane shfaqur rreth ores 17:00 dhe favorizuar dhe nga era jane perhapur ne nje siperfaqe te madhe, duke vene ne rrezik dhe bizneset pergjate bregdetit.

Sakaq, dy auyomjete zjarrfikese po punojne per shuarjen e zjarrit.