Ylli Dylgjeri/ Sondazh i “Arbitromit” për burgim, 812 vetë i thonë po burgimit

251

Pas kërcënimit me burg që zoti Rama u bëri dje qytetarëve që do të mbështesnin L. Bashën në aksionin opozitar të 30 Qershorit, organizata e “Arbitrom” bëri këtë sondazh në disa qytete”

Pyetjes se a janë të gatshëm qytetarët të bëjnë burg për Bashën ?

Nga 1000 të pyetur në anketim, 812 vetë u përgjigjën:

-jemi të gatshëm të bëjmë burg sepse sigurojmë dhe ushqimin gratis, sa të ngopemi me pallavrat e Ramës në liri.

-122 vetë pranonin dënimin me punë edukuese në kullat e Veliajt në Kryeqytet,

-64 vetë u shprehën se nuk e mbajnë dot burgun në kushtet e mbipopullimit.

Sondazhi do të transmetohet në Report TV.