Vrau ish-gruan, Elton Metaj lihet në burg dhe pranon krimin

155
Sigal

Gjykata e Fierit ka vendosur masën e sigurisë “arrest me burg” për Elton Metaj, autorin e vrasjes së ish bashkëshortes së tij, 23-vjeçares Sabrina Bengaj.

Sipas avokatit Dritan Dema, 31 vjeçari ka pranuar krimin duke pretenduar se ka qenë i rënduar nga gjendja psikologjike. Elton Metaj gjatë deklaratës së tij përpara trupit gjykues ka thënë se para se të kryente krimin, i bënte vjehrri presion.

“E doja vajzën por e bëra për shkak të kërcënimeve të shumta dhe nga presioni i vjehrrit. Armën e bleva për vetëmbrojtje”, tha Metaj.