Vrau 62-vjeçarin dhe i plagosi të birin, Gjykata e Lushnjes vendos arrest me burg për Sofokli Shanin

206
Sigal

Gjykatën e Shkallës së parë Lushnjë ka vendosur masën e sigurisë arrest me burg për Sofokli Shanin, autor i vrasjes se Rako Qorrit dhe plagosjes së djalit të tij Kejdi Qorri.

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Fieri i Ri në Krutje, ku si pasojë e një konflikti të çastit në lokalin në pronësi të Roko Qorrit, Sofokli Shani vrau me armë zjarri 62 vjeçarin dhe plagosi djalin e tij, 31 vjeç Kejdi Qorri.