Vranësira dhe temperatura deri në 24 gradë

131
Sigal

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm por që në zonat malore nganjëherë pritet të ketë dhe reshje. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rënie të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 08°C në 16°C, në zonat e ulëta nga 14ºC në 23°C dhe në zonat bregdetare nga 16°C në 24°C. Era do të jetë në drejtim Jugor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 4-5 ballë.