Vranësira dhe reshje shiu në të gjithë territorin, parashikimi i motit për sot

109
Sigal

Shqipëria do të ndikohet nga masa të paqëndrueshme atmosfekrike ditën e sotme. Në orët e para të mëngjesit në vend do të shtohen vranësirat me reshje të pakta shiu.

Në mesditë dhe në mbrëmje reshjet e shiut do të nisin të shtohen me intentsitet mesatar në jug të vendit. Ndërkohë që as reshjet e dëborës nuk do të mungojnë në zonat malore.

Temperaturat pritet të variojnë nga -4°C deri në 15°C, ndërkohë që era do të fryjë me itensitet mesatar, ku valëzimi në det do të jetë 2-3 ballë.