Vjedhje, përndjekje, dhunë në familje e shkaktarë aksidentesh, Policia: Arrestuam 14 persona

162
Sigal

Katërmbëdhjetë persona janë vënë në pranga gjatë 48 orëve të fundit nga policia në Tiranë, tre prej të cilëve ishin shpallur në kërkim. Ata akuzohen për vepra të ndryshme penale.

Nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr. 1 u bë ndalimi i shtetasit M. Sh., 34 vjeç, pasi në Rrugën e Barrikadave ka vjedhur një motor tip “Piaggio”, në pronësi të shtetasit E. S.

Po nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr. 1 u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit A. M., 37 vjeç, pasi në rrugën “Mustafa Lleshi”, i ka vjedhur aparatin celular që e mbante në çantën e krahut, shtetases B. K.

Specialistët për Hetimin e Krīmit në Komisariatin e Policisë Nr. 3 bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit E. L., 33 vjeç, pasi ka thyer urdhrin e mbrojtjes së dhënë nga Gjykata dhe ka përndjekur vazhdimisht bashkëshorten, me të cilën është në proces divorci, duke i krijuar asaj gjendje frike dhe pasigurie për jetën e saj dhe të familjarëve.

Nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr. 4 u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit A. J., 39 vjeç, pasi në rrugën “Njazi Meka”, ka ushtruar dhūnë fizike ndaj bashkëjetueses.

Ndërkohë, nga specialistët për Hetimin e Krīmit në Komisariatin e Policisë Nr. 5 u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit L. N., 52 vjeç, në Kamzë, pasi ka thyer urdhrin e mbrojtjes së dhënë nga Gjykata dhe ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike në mënyrë sistematike ndaj të birit të mitur.

Specialistët për Qarkullimin Rrugor bënë arrestimin në flagrancë të shtetasve:
E. S., 27 vjeç, pasi në rrugën “Filip Jano” ka aksidentuar shtetasin K.Z. (këmbësor), i cili ndodhet në spital, në gjendje të rëndë shëndetësore;

•E. O., 48 vjeç, S. H., 46 vjeç, E. K., 30 vjeç dhe P. K., 44 vjeç, pasi u kapën në flagrancë duke drejtuar mjetet në gjendje të dehur;

•D. Sh., 25 vjeç, pasi drejtonte mjetin pa lejen përkatëse;

Në vijim të punës për kapjen e personave të shpallur në kërkim, nga strukturat e DVP Tiranë janë kapur dhe ndaluar shtetasit:

-D. K., i shpallur në kërkim për veprën penale “Korrupsioni aktiv i personave që kryejnë funksione publike”;

– B. A., 23 vjeç, i shpallur në kërkim për veprën penale ”Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” ;

-G. M., 23 vjeç, i shpallur në kërkim për veprën penale “Vjedhja”;

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme.