Viti i ri shkollor, Kërpaçi: Arsimi është angazhimi maksimal i LSI

49
Kryetarja e LRI, Floida Kërpaçi ka publikuar një foto me nipin e saj, Noelin në ditën e parë të shkollës duke i uruar suksese të gjithë nxënësve në këtë vit.
Në postimin e saj në Facebook, Kërpaçi shton se arsimi është shkatërruar nga rilindja dhe se është angazhimi maksimal i LSI.
Postimi i Kërpaçit
Bashkë me nipin tim Noelin, i cili nga sot nis klasën e parë, ju urojmë suksese të gjithëve.💪🏻
Arsimi në Shqipëri është shkatërruar nga Rilindja!
Angazhimi ynë është maksimal që të ndërtojmë në Shqipëri arsim cilësor dhe të ardhme të sigurtë për Noelin, bashkëmoshatarët e tij dhe
brezin e ri🇦🇱
Edukimi është çelësi i zhvillimit për Shqipërinë!