VIDEO/ Zjarri në Vithkuq merr përmasa të mëdha, rrezikohet Manastiri i Shën Pjetrit

126
foto ilustruese
Sigal

Një zjarr ka ka rënë në afërsi të fshatit Vithkuq i cili ka përfshirë shkurre e pisha.

Zjarri ndodhet në afërsi të manastirit të Shën Pjetrit. Zjarri rrezikon edhe këtë monument kulture.

Ndërkohë nga Korca janë nisur një zjarrëfikëse dhe punonjës së ndërrmarrjes publike. Për shkak të erës është e vështirë të shuhet zjarri, i cili po merr përmasa më të mëdha