VIDEO/ Po ‘fluturonte’ me 172 km/h në Tiranë-Durrës, ja si justifikohet i riu

504
Sigal

Policia rrugore ka vijuar me kontrollet në autostradën Tiranë-Durrës, ku edhe kanë penalizuar drejtuesit e mjeteve që ecin tej normave të lejuara.

“Blutë” kanë publikuar rastin e një 29-vjeçari, i cili po ecte me shpejtësi 172 km/h me justifikimin se po e prisnin në shtëpi.

“Nëse vërtet besoni se sado mjet luksi te keni mund të fluturoni aq me keq në kushte të lagështirës dhe më keq akoma të përdoresh dhe telefonin gjatë drejtimit të tij, ky nuk është “vetëbesim” por papërgjegjshmëri ndaj jetës tënde. Argëtohuni, por mos abuzoni,”-shkruhet në njoftimin e Policisë.

POSTIMI I PLOTË

Po ndodh në rrugën Tiranë-Durrës

Kontrolle me 📸 dhe ✍, drejtuesve të automjeteve që 🛣🚘 e përdorin ✈.✈

172 km/h ✈🙏🙏❗❗

Nëse vërtet besoni se sado mjet luksi te keni mund te ✈🛣 aq me keq ne kushte te lageshtires dhe me keq akoma te përdoresh dhe 📱 gjatë drejtimit të tij, ky nuk është “vetëbesim” por papërgjegjshmëri ndaj jetës tënde 🚑dhe përdoruesve të tjerë të rrugës.

29 vjeçari nga Fier, pasi ishte argëtuar në Tiranë po ✈ me justifikimin se po e prisnin në 🏡. ????🚑

Drejtues mjetesh: Argëtohuni, por mos abuzoni, mos shkelni rregullat e qarkullimit se ne rastin me te mire ju pret 👮‍♂ dhe 📸 duke ju ✍, me pezullim te Patentes e ne rastin me te keq ju pret aksidenti🚑.

Monitorim, 🚔 📸 dhe ✍,