VIDEO LIVE/ Policia rrethon Teatrin Kombëtar

279

Policia ka rrethuar mëngjesin e sotëm Teatrin Kombëtar.

Me urdhër nga lart, policia e Lleshit ka vendosur që sot të ndalojë artistët dhe të rrethojë Teatrin, të cilin duan ta shembin.

Siç edhe i shikoni në pamjet live nga Teatri, sot është zgjuar i rrethuar nga dhjetëra policë, të cilët kanë ndaluar artistët të futen, ndërsa nga ana tjetër po bëhet edhe zhvendosja e sendeve që ndodhen brenda.

Artistët kanë bërë thirrje për mbështetje të kauzës  së tyre.