VIDEO/ Denoncimi! Banorët e Ferrasit në dorë të Zotit, të vetëm përballë përmbytjeve

595
Situata në qarkun e Fierit mbete alarmante, por më e rëndë akoma është në fshatin Ferras, ku banorët dhe banesat janë tërësisht të ,mbuluara nga uji dhe askush nuk ju ka shkuar për ndihmë.
Ish-kryeministri Sali Berisha, ka publikuar një video të dërguar nga një banor i Ferrasit, ku shihet se sa e rëndë është situata në këtë fshat.
Siç duket dhe në VIDEo, qytetarët po mundohen të kalojnë mes përmes ujit duke ndihmuar njëri-tjetrin, ndërkohë që nga ana e shtetit nuk ka asnjë lloj ndihme.
Ja postimi i ish-kryeministrit:
Sot në Ferras njerëz të përmbytur dhe braktisur!
Shikoni videon e qytetarit dixhital. sb
Sigal