VIDEO/ Çmenduri në Tiranë, makina fluturon me 200 km në orë

295

Shpejtësi e çmendur në Tiranë.

Gjatë natës policia ka ndaluar një makinë që po ecte me shpejtësi prej 200 kilometrash në orë.

Ndalimi është bërë në unazën nga Sauku në kryqëzimin e Teg-ut në periferi të kryeqytetit.

Sipas policisë, gjatë natës janë bllokuar 10 patenta.

‘200 km.

10 patenta të pezulluara prej orës 21.00 e deri në orën 00.30 për shpejtësi që varion nga 157 km/h deri në 200 km/h në aksin rrugor Sauk-Teg.

Shpejtësi që të vret jetën.

Mos abuzoni me shpejtësinë dhe alkoolin se në rastin me të mirë ju pret polici në rrugë’, thuhet në një postim të policisë në Facebook.