Sigal

Dy vëllezër janë përleshur me thika në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur në rruhen “mero Meto”. Për pasojë, njëri prej tyre ka përfunduar në spital dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën, ndërsa tjetri është prangosur nga policia.

Informacion Paraprak

Më datë 14. 08. 2018, rreth orës 11:54, në rrugën “Meme Meto” janë konfliktuar për motive të dobëta dy vëllezër (shtetasit I. X., dhe A. X.,) ku gjatë konfliktit shtetasi I. X., ka qëlluar në trup me mjet prerës, vëllanë e tij, shtetasin A. X.

I dëmtuari A. X., është transportuar në spital për ndihmë mjekësore dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Shërbimet e Policisë kanë kapur dhe shoqëruar në Komisariatin e Policisë Nr. 4, për veprime të mëtejshme autorin I. X., si dhe kanë sekuestruar në cilësinë e provës materiale mjetin prerës