Ulen temperaturat, parashikimi i motit për sot

48
Sigal

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se për ditën e sotme vendi ynë do të vijojë të ndikohet nga kushte relativisht të paqëndrueshme atmosferike.

Moti parashikohet me kthjellime si dhe zhvillime vranësirash të herëpashershme deri në të dendura.

Në momentin e zhvillimit të vranësirave reshje shiu në pjesën qendrore dhe veriore në mesditë deri në pasdite.

Era do të fryjë me drejtim juglindje – veriperëndim 1 deri 8 m/sek, dhe përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore era fiton shpejtësi deri në 15-20m/s. Valëzimi në dete i forcës 3 deri në 4 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C

Shkodër 14/26 Diell re

Kukës 11/20 Diell re shi

Lezhë 15/25 Diell re

Dibër 9/21 Diell re shi

Durrës 16/27 Diell re

Tiranë 17/28 Diell re shi

Elbasan 15/28 Diell re shi

Berat 13/29 Diell re shi

Vlorë 18/28 Diell re

Korçë 11/23 Diell re shi

Gjirokastër 14/28 Diell re

Sarandë 15/26 Diell re.